výživové poradenství a kurzy vaření v Praze

KVĚTEN - PODPORA SRDCE

A máme tu KVĚTEN, moji milí!

Květen – „Máj, lásky čas, hrdliččin zve ku lásce hlas“…… a tak není divu, že nejohroženějším orgánem tohoto měsíce je SRDCE. Srdce = sídlo našich citů. I v dnešní době, kdy se mnozí soustředí spíše na to, co jim říká jejich mozek, máme v tomto období asi největší potřebu milovat, sdílet a otevřít svá srdce někomu druhému. Pokud nemáme partnera, je nám smutněji než v jiném měsíci. I já si pamatuji na chvíle, kdy jsem proklínala pravidlo 1. máje, kdy ženu musí někdo políbit pod rozkvetlým stromem. Nebojte, pokud to nevyjde, nic zásadního se nestane. A je pořád lepší zůstat nepolíbená, než muset povinně do průvodu :)

Opět na začátek krátké opakování z anatomie:  SRDCE je dutý svalový orgán s oběhovým systémem uložený v hrudníku, který svými pravidelnými stahy zajišťuje oběh krve tělem, a tím i přenos dýchacích plynů, živin, odpadních látek a další funkce. Srdce má čtyři oddíly s chlopněmi, které fungují jako ventily, dva pro plicní oběh a dva pro oběh hlavní zajišťující průtok okysličené krve tělem. Srdce má tvar kužele, jehož hrot směřuje doleva a dolů. U dospělého člověka je srdce asi 12 cm dlouhé a 8–9 cm široké. Hmotnost srdce se liší podle pohlaví, u muže se pohybuje kolem 280-340 g, u žen kolem 230-280 gramů. Průměrně srdce udělá okolo 100 000 úderů každý den.

Nejsilnější energie srdce je každý den v poledne mezi 11. a 13. hodinou, v této době taky bývají nejčastější srdeční příhody, pozor! Nejslabší je energie srdce v noci mezi 23. a 1. hodinou ranní.

Nejčastější nemocí srdce je ischemická choroba srdeční způsobená zúžením věnčitých tepen. Pak angina pectoris, která se projevuje jako svíravá bolest na hrudi způsobená snížením dodávky kyslíku srdečnímu svalu, jejíž příčinou je právě ischemická choroba. No a nechvalně známý infarkt myokardu, což je vlastně náhlý kolaps části srdeční svaloviny, obvykle je způsoben trombózou věnčitých tepen.

To, že s naším srdcem není něco v pořádku, se může projevit silným bušením srdce, nespavostí, změnami v chování. Srdci odpovídá na našem těle špička nosu, tak bedlivě sledujte, jak toto místo vypadá. Nemoc srdce se může projevit třeba vznikem skvrn na levé části tváře a bolestí v oblasti obočí při dotyku. Namodralá barva nosu, rtů, případně obličeje signalizuje nedostatečné okysličení krve.

EMOCÍ SRDCE JE RADOST, srdci podle čínské medicíny patří element ohně. Má ohnivou povahu, je centrem naší touhy, odvahy, inspirace, aktivity a našeho osobního vyzařování. Však víte, jak čerstvě zamilovaní září?! Asi nemusím psát, že u lidí, které sžírá je hněv, zloba, pasivita, strach a smutek, je to právě naopak. Pokud se v životě řídíme pouze mozkem a na srdce nebereme ohled. Naše srdce nedostatkem nebo poruchou citu opravdu trpí.

Jak tedy v květnu a nejen v květnu pomoci srdci a co jíst?

  • Snažte se, aby byl váš jídelníček tvořen především přirozenými potravinami s dostatečným obsahem vlákniny - zeleninou, ovocem a kvalitními potravinami z ověřených zdrojů.
  • Pozor na pití kávy a nápojů s kofeinem v čase kolem poledne.
  • Hlídejte si přísun správných tuků. Jezte hlavně tuky s dostatečným obsahem Omega3, které stimulují krevní oběh, snižují riziko tvorby krevních sraženin a také snižují vysoký krevní tlak. Jsou např. v semínkách, oříšcích, avokádu, kvalitních rostlinných olejích (zkuste třeba řepkový s ideálním poměrem Omega3:Omega6), ale i v rybách.
  • Omezte solení, používejte raději čerstvé bylinky a česnek.
  • Dostatečně pijte. Ideálně vodu a to harmonizovanou, ať už křišťály, symbolem květu života nebo jinak. Kdo nevěří – přivře oko, prosím ;-)
  • Které potraviny srdce přímo miluje?

-   Česnek - pomáhá snižovat krevní tlak a množství cholesterolu

-   Ovoce – grapefruity, třešně, jahody, červené hroznové víno, banány, fíky

-   Zelenina – červená paprika, zralá rajčata, chřest, čekanka, ředkvičky, artyčoky, brokolice, čekanka, fenykl, rukola, špenát a vůbec všechna listová zelenina

-   Obiloviny – pohanka, zelený ječmen, klíčky, celozrnné obiloviny

-   Luštěniny – fazole mungo, červené fazole, červená čočka, cizrna, čerstvý hrášek

-   Červené víno – v rozumném množství má příznivý dopad na vznik a rozvoj aterosklerózy

-   Koření – kurkuma, čerstvá bazalka, oregano, rozmarýn, tymián, petržel, skořice a kakao

-   Bylinky – pelyněk, pampeliška, srdečník, mochna

  • Nezapomínejte na dostatek pohybu – jóga, plavání, běh nebo i jen procházky v přírodě, vždyť i jen pohled na krajinu může dokázat, že vaše se vaše srdce zaraduje!
  • Dopřejte si dostatek spánku a relaxace.
  • V aromaterapii – zkuste vůně citrusů, ylang-ylang nebo královnu srdce růži, nebo jakoukoli vůni, která vaše srdce potěší, třeba oblíbený parfém.
  • Udělejte si radost a kupte se růžový a zelený náramek pro podporu srdeční čakry. Třeba z růženínu a avanturínu.

Takže radím – otevřete svá srdce, buďte přístupni změnám, novým zážitků, informacím i lidem. Jako vždy nezapomínejte na pohyb a mějte se rádi! Protože jediný trvalý vztah v životě je vztah k sobě samému! 

Krásný máj vám i vašim srdcím přeje opravdu ze srdce

Zuzana, Výživou ke změně

/Zdroje: knihy o ájurvédě, Wikipedie, Máj/