výživové poradenství a kurzy vaření v Praze

BEZLEPKOVÁ DIETA: SKVĚLE SE DÍKY NÍ HUBNE. HLAVNĚ NA BŘIŠE!

BEZLEPKOVÁ DIETA: SKVĚLE SE DÍKY NÍ HUBNE. HLAVNĚ NA BŘIŠE!

Někdo lepek zkrátka jíst nemůže a nemá volbu. V současnosti však stále přibývá těch, kteří se stravují bez lepku dobrovolně. Proč? Chtějí zhubnout nebo ulevit svým zdravotním problémům. Funguje to?

Lepek je směs dvou bílkovin obsažených v obilninách. V pekárenském průmyslu je velmi ceněný, protože těstu dodává pružnost. Pro nemalou část populace je však těžce stravitelný. Jedná se o alergiky, a především lidi trpící nesnášenlivostí lepku neboli celiakií.

Bezlepkové dietě se často vytýká, že neobsahuje dostatek důležitých živin, zejména vlákniny. Jak tomu předejít? „Chybou je podle mého názoru nahradit ,jen‘ pečivo s obsahem lepku za to bezlepkové. Hotové směsi nejsou nejlepším řešením, protože také obsahují mnoho škrobů, a hlavně přidaných látek. Řešením je naučit se vařit a péct s obilninami, které přirozeně lepek neobsahují, jako je pohanka, rýže, jáhly, cizrna a quinoa,“ radí výživová specialistka Zuzana Komůrková.

Více zde:

http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/diety-a-hubnuti/41752-bezlepkova-dieta-skvele-se-diky-ni-hubne-hlavne-na-brise