výživové poradenství a kurzy vaření v Praze

NESNÁŠENLIVOST LEPKU: VĚTŠINOU NETUŠÍTE, ŽE JÍ TRPÍTE!

Lepek je proměnlivá směs dvou bílkovin, které se nacházejí v semenech pšenice, ječmene, žita a ovsa. Celiakovi může jeho konzumace způsobit řadu potíží.

Co je celiakie?

Celiakie je autoimunitní nemoc způsobující poškození sliznice tenkého střeva. Organismus vytváří nadměrné množství protilátek proti enzymům a bílkovinám obsažených v lepku. Po jeho konzumaci a částečném strávení ve střevech se mu tělo začíná bránit. Odpovědí jsou zánětlivé změny sliznice a zmenšení její plochy pro vstřebávání živin, minerálů, vitaminů a vody. To pak může vést i ke vzniku mnohem vážnějších chorob onkologického charakteru.

Celiakie bývá často zaměňovaná s atopickou alergií na lepek, jejíž důsledky nejsou tak nebezpečné. „Celiakie je na rozdíl od alergie celoživotní onemocnění a zatím jediným léčebným režimem je vyloučení lepku ze stravy,“ vysvětluje MUDr. Hana Mojžíšová, specialistka na výživu a léčbu obezity. U alergie někdy stačí jen omezení na určité období. Navíc se dá léčit pomocí alergenové vakcinace, a tím pádem může časem úplně odeznít.

STATISTIKA JE NEÚPROSNÁ
„Statistiky říkají, že nesnášenlivost lepku má až 50krát více obyvatel České republiky, než kolik jich to o sobě skutečně ví,“ upozorňuje Zuzana Komůrková ze studia Výživou ke změně. Celiakii má u nás diagnostikovanou jen zhruba 50 tisíc obyvatel. Může se projevit v jakémkoli věku. U dětí to bývá mezi prvním a druhým rokem. Projevuje se nízkým vzrůstem, mentálním zaostáváním, přecitlivělostí a introvertním chováním. V dospělosti se objevuje mezi 30. a 50. rokem, často v souvislosti s psychickou nebo fyzickou zátěží.

Pokračování zde:

http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/nase-zdravi/39657-nesnasenlivost-lepku-vetsinou-netusite-ze-ji-trpite