výživové poradenství a kurzy vaření v Praze

QUINOA - MERLÍK CHILSKÝ

Quinoa aneb merlík chilský je nenáročná, vysokohorská plodina. Obyvatelé horkých oblastí Jižní Ameriky ji pěstují bezmála 6000 let a od nepaměti tvořila jejich hlavní potravinovou složku. Indiáni nazývali merlík "matkou všech obilovin", byla to pro ně posvátná rostlina. Je opravdu pozoruhodné, jak tato rostlina dokáže přežít v takových nadmořských výškách. 

Zrnka quinoy mají vysokou nutriční hodnotu a mimořádně vysoký podíl bílkovin, minerálních látek a mastných kyselin. Jsou zdrojem vitamínů A, B2, E, a dokonce vitamínu C. Z minerálních látek je potřeba zmínit vápník, železo, fosfor, hořčík či zinek.

Quinoa neobsahuje lepek, proto je vhodná pro bezlepkovou dietu. Navíc je velice lehce stravitelná. Je dobrá na prevenci revmatických zánětů či vysoký tlak, pomáhá při vývoji neuronů a mateřského mléka.

Semena quinoy jsou obalena ochrannou vrstvou, která je chrání před ptáky a hmyzem. Semínka můžeme důkladně propláchnout, případně merlík přes noc namočit, pak vodu vylít a dát ho vařit do nové. Některé firmy na trh dodávají merlík už propláchnutý.

Quinoa se dá použít jako zavářka do polévek, na rizota, nákypy a kaše nebo jako příloha. Je vhodná na slano i nasladko. Chutná i dětem.

/zdroje: Wikipedie, internet, knihy o výživě/