výživové poradenství a kurzy vaření v Praze

Znáte tradiční Velikonoční pečivo?

Velikonoce jsou nejvýznamnější křesťanské svátky, které v nějaké formě dodnes asi všichni dodržujeme.
Většina z nás peče doma beránka nebo mazanec. Někteří i Jidáše. Proč se toto pečivo vlastně stalo tradicí a kdy bychom ho měli připravit?

Jidáše

Jeden z nejznámějších druhů sladkého velikonočního pečiva má symbolizovat Jidášovu smrt oběšením. Vyrábí se z kynutého těsta, z něhož se vyválí tlusté válečky a ty se pak spletou do tvaru provazu. Toto pečivo se má podle tradice upéct na škaredou středu a jíst na Zelený čtvrtek před východem slunce, nejlépe potřené medem - má tím být užitečné lidskému zdraví a chránit před uštknutím hada.


Beránek

je připravován z kynutého, piškotového či třeného těsta. Je plněn kandovaným ovocem, mandlemi atd. Těsto pečeme v k tomu určené formě, beránka poté bohatě pocukrujeme; kolem krku se mu obvykle uvazuje červená mašle. Beránek má symbolizovat Ježíše Krista a jeho oběť pro lid a spasení světa.
Beránka bychom podle tradice měli upéci na Bílou sobotu a na Boží Hod ho nechat v kostele posvětit.


Mazanec

se připravuje ze stejného těsta jako vánočka (tedy kynutého), ale není to podmínkou. Liší se tím, že se do něj přidává více vajec, aby byl výsledek lehčí. Dle tradice se peče na Bílou sobotu. Mazanec je u nás nejstarším doloženým velikonočním pečivem. Mimo hodování byl používán i jako rituální pokrm či dar. Má se vždy naříznout křížem - památka na Ježíšovu smrt na kříži.