výživové poradenství a kurzy vaření v Praze

Kurzy zdravého vaření pro maximálně 6-8 osob

Tematické kurzy vždy odpovídají právě probíhajícímu ročnímu období. Lekce jsou zaměřené na vybranou sezónní surovinu nebo oblast výživy. Dietní pokrmy jsou připraveny s ohledem na zdravou výživu, nutriční vyváženost, snadné a rychlé zpracování. Délka trvání kurzu je cca 3 hodiny.

Cena 3-hodinového kurzu: 1.500,- Kč / osoba 

V ceně každého kurzu jsou skripta s recepty a informacemi o použitých surovinách, nápoje a zapůjčení zástěry na vaření a přezůvek.

Jak kurzy probíhají

Výživou ke změně vyhlásí kurz, na který je nutné se předem přihlásit. Přihlášky jsou možné telefonicky (tel: 605 500 598) nebo e-mailem (zuzana@vyzivoukezmene.cz). Rezervace vám bude potvrzena e-mailem a budete požádáni o uhrazení nevratné zálohy na suroviny ve výši 40% ceny kurzu převodem na účet číslo: 2000555750/2010. 
Kurzy probíhají o víkendu, většinou v neděli, od 14 hodin a trvají cca 3 hodiny. 

Na začátku kurzu si u čaje či kávy s lektorkou popovídáte o vašich očekáváních, stravovacích omezeních - intolerancích a návycích. Budeme akceptovat to, co v jídelníčku máte a nemáte rádi.

Obdržíte skripta s recepty a fotkami připravovaných pokrmů, včetně informací o hlavní surovině z výživového hlediska. Nejdříve společně skripta projdeme, abychom si potvrdili, že skladba surovin všem účastníkům vyhovuje. Zapůjčíme vám zástěru i kuchyňské náčiní a je jen na Vás, jakou formou se do vaření zapojíte. Aktivitě se meze nekladou, ale nikoho nebudeme k samotnému vaření nutit.

Samozřejmou součástí kurzu je ochutnávka všech připravených chodů. Pokrmy, které nezkonzumujete na místě, dostanete do krabičky s sebou.

I po kurzu máte možnost kontaktovat lektorku s jakýmkoli dotazem k receptům a postupům z již absolvovaného kurzu. Zajímá nás, jestli se vám pokrm povedl připravit i doma, zda chutnal ostatním. Zašlete nám foto připraveného pokrmu ve vaší kuchyni.

Lektor kurzů

Zuzana Komůrková - výživová poradkyně a lektorka, autorka pohodové vegetariánské a bezlepkové kuchařky Výživou ke změně, se kterou se můžete setkat i v reportážích o vaření pořadu Polopatě na ČT1.